اینجا هستیدSkip Navigation Links
تصویب قانون ممنوعیت ورود کالا به کشور با امکان تولید داخل تصویب قانون ممنوعیت ورود کالا به کشور با امکان تولید داخل (تعداد بازدید : 166)


در سال های اخیر تولیدکنندگان داخلی با چالش‌های متعددی روبه‌رو بودند که تولید در برخی واحدهای صنعتی را متوقف یا تعطیل کرده است. از سال گذشته دولت با اعمال سیاست‌های حمایتی پولی و تعرفه‌ای سعی کرده از تولید داخلی حمایت کند و وزارت صمت به عنوان پرچمدار حمایت از تولید داخل، یکی از هفت محور تبیین شده خود را همزمان با نام گذاری سال 98 به نام رونق تولید، حمایت از کالای تولید داخل و توسعه ساخت داخل اعلام کرد.
داخلی سازی کالاهای خارجی پر مصرف و با ارزش افزوده بالا، مدیریت واردات کالاهای خارجی، پیگیری بهبود کیفیت کالاهای داخلی، ترویج مصرف کالاها و خدمات داخلی، از دیگر محورهای توسعه و تعمیق ساخت داخل است.
توجه به ساخت داخل و حمایت از کالای ایرانی نیازمند توجه همه ارگان ها و سازمان ها ست و ساخت داخل موضوعی فرابخشی است و باید دولت و تمامی ارگان ها زمینه های تولید داخل را برای تولید کنندگان در شرایطی که تحریم های بین المللی برای کشور یک فرصت ایجاد کرده است را فراهم کنند.
با همکاری ها و تعاملات مساعد وزارت صمت با سایر بخش ها از جمله شورای عالی اقتصادی سران قوا، تاکنون در جهت حمایت از تولید داخل و در راستای کاهش بروکراسی های اداری، مصوبات قانونی به تصویب رسیده است.

جهت مشاهده متن خبر اینجا کلیک نمایید.

تاریخ: ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
نظرات:


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت مخابرات ایران می باشد