اینجا هستیدSkip Navigation Links
بالاخره رجیستری تمامی تجهیزات سیمکارتخور اجرایی می‌شود بالاخره رجیستری تمامی تجهیزات سیمکارتخور اجرایی می‌شود (تعداد بازدید : 58)


فرامرز رستگار دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران در گفتگو با سیتنا گفت: پیرو مکاتبات و پیگیری‌های متعدد سندیکای صنعت مخابرات ایران به‌منظور مراقبت از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده برای تولید مودم‌ها و یونیت‌های ارتباطی اینترنت اشیاء سیمکارتی در مواجهه با قاچاق و ورود همراه مسافر، علی‌رغم تکلیف قانونی برای انجام آن، احتمالا به دلایل مختلف و از جمله مسائل فنی، این اقدام به غیر از گوشی موبایل برای سایر اقلام عملی نشده بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در قانون بودجه ۱۴۰۰ انجام این کار به «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تکلیف شده است و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است کلیه تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند بارکدخوان و مبدل ارتباطات ثابت به سیار وارداتی و تولید داخل را در سامانه‌ی هوشمند مدیریت تجهیزات سامانه‌ای (همتا) ثبت نماید».

دبیر و عضو هیات مدیره‌ی سندیکای صنعت مخابرات ایران، تاکید کرد: اخیرا نیز این موضوع توسط مدیرکل دفتر واردات به گمرک جهت اقدام اعلام شده است. در این ابلاغیه خواسته شده که «در راستای لزوم اجرای طرح رجیستری موبایل واره های همراه مسافرین ورودی به کشور، مطابق رویه رجیستری گوشی های مسافری اقدام نمایند».

در پایان دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران از این اقدام دولت؛ هر چند قرار است با تاخیر انجام شود، قدردانی کرد.


تاریخ: ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
نظرات:


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت مخابرات ایران می باشد