اینجا هستیدSkip Navigation Links
دبیر سندیکا در برنامه شبکه خبر با موضوع بررسی چالش‌ها و راهکارهای داخلی سازی قطعات وارداتی دبیر سندیکا در برنامه شبکه خبر با موضوع بررسی چالش‌ها و راهکارهای داخلی سازی قطعات وارداتی (تعداد بازدید : 478)


بررسی چالش‌ها و راهکارهای داخلی سازی قطعات وارداتی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر

🔹در سایه تحریم و تهدید دشمن، فرصتی به وجود آمده تا با همت تولیدکنندگان و صاحبان صنایع و حمایت های دولت، نهضت داخلی سازی به وجود بیاید و بسیاری از صنایع گام های بسیار بلندی در داخلی سازی بردارند.

🔹برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوعیت "چالش‌ها و راهکارهای داخلی سازی قطعات وارداتی" و با حضور دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو و سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت برگزار شد.
فرامرز رستگار، دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: بحث ما فقط قطعه نیست بلکه تجهیز هم هست. در سال ۹۷ در شبکه ثابت مخابرات ۷۰ درصد تجهیزات داخلی بودند و در شبکه موبایل حدود ۳۰ درصد که با برنامه ریزی‌های انجام شده، در سال ۹۸ علی رغم مشکلات توانستیم داخلی سازی را در شبکه ثابت به ۸۵ درصد برسانیم و در شبکه موبایل هم بین ۴۰ تا ۴۵ درصد تجهیزات داخلی استفاده کنیم.
آقای رستگار با بیان این که هنوز ارتباط مستقیم صنعت با دانشگاه‌ها مطلوب نیست، گفت: در حوزه مخابرات و آی سی تی آنچه که فناوری روز است به مذاق ما نزدیک‌تر است و فارغ التحصیلان دانشگاهی هم با فناوری‌های نو ارتباط بیشتری دارند و اتفاقا با پیشرفته‌تر شدن فناوری، فاصله ما به نسبت دوره قبل از کشور‌های پیشرو کمتر شده است برای اینکه شبکه‌های مخابراتی مبتنی بر نرم افزار شده که کار را آسان‌تر کرده است.
او گفت: البته در تولید داخل باید توجه به عمق تولید و کیفیت و میزان داخلی سازی داشت و باید برای تولید داخل و بومی تعریفی کرد که آن را از مونتاژ جدا کند.
برای مشاهده فیلم اینجا کلیک کنید

تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
نظرات:


تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سندیکای صنعت مخابرات ایران می باشد